Shishe

Fajki wodne typu shishe

Profesjonalne shishe wykonane w cąłości ze szkła w zestawie z gumowym wężem oraz stalowym kominem oraz sitem. 

Posiadamy kilka modeli różniących się ilością węży oraz ustników. 
Została stworzona z wykorzystaniem najlepszych materiałów by wszystko można było w 100% wyczyścić oraz by dawało optymalną filtrację. 

Shishe - tradycja z Bliskiego Wschodu

Bardzo duża część produktów codziennego użytku narodziła się właśnie w rejonie dzisiejszego Iranu czy Arabii Saudyjskiej. To właśnie tam największą popularnością cieszyły się shishe, chociaż do ich pierwotnego miejsca postania trzeba się przemieścić jeszcze nieco na wschód, aż do Indii. W Polsce stosunkowo niedawno zaczęły się przebijać do świadomości społecznej. Dzisiaj możemy je już spotkać w wielu różnych miejscach. Przede wszystkim w specjalnych barach w większych aglomeracjach, które nawiązują do bliskowschodnich oraz hinduskich tradycji. Shishe można także zauważyć w domach nie tylko w czasie imprez, ale również wykorzystuje się je do codziennego użytku. Shishe rozróżniamy na: shishe z jednym wężem oraz na shishe z dwoma wężami, w zależności od tego i ile osób chcemy palić.

Shisha - idealna do towarzystwa

Stereotypowe myślenie każe sugerować, że shisza stoi w jednej linii z papierosami i ich elektronicznymi odmianami. Z pewnością wyróżnia się na ich tle zastosowaniem. Teoretycznie popularne "zaciąganie się" nie różni się specjalnie od bardziej popularnych papierosów, jednak tutaj przede wszystkim chodzi o celebrację spotkań. Shisza od wielu wieków służy jako narzędzie zacieśniania więzów oraz spędzania czasu w gronie znajomych oraz przyjaciół. Bardzo rzadko spotykamy osoby używające jej samotnie, zupełnie inaczej niż w przypadku papierosów.

Jak smakuje szisza?

Jak tylko sobie wymarzysz! Na rynku znajdziemy niezliczoną ilość różnych smaków, o których w większości nawet byś nie pomyślał. Wśród nich dominują owocowe aromaty, takie jak jabłko, wiśnia, arbuz, a nawet pojawiają się odmiany o smaki coli. Szisza to jednak nie tylko smak, ale również niezwykle przyjemny zapach unoszący się w powietrzu. Nie ma nic wspólnego z dobrze znanym dymem nikotynowym, który dla osób niepalących może stać się naprawdę nieznośny. Szisza może być również beztytoniowa - w niektórych przypadkach wykorzystuje się specjalnie spreparowane algi morskie jako substytut.

Czy szisze są zdrowe?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli porównujemy szisze z papierosami, z pewnością trzeba zwrócić uwagę na filtr, który w tym przypadku pełni sama woda. Dym składa się w dużej mierze z pary wodnej. Samo przygotowywanie jej do palenia odbywa się w następujący sposób - melasę, przez wielu nazywaną potocznie "węgielkiem" przypala się i umieszcza w specjalnym miejscu na szczycie. Znajdujący się w nich miód, ale również gliceryna i śladowe ilości tytoniu oraz rozmaite dodatki smakowe sprawiają, że szisze są zdecydowanie przyjemniejsze w smaku oraz zapachu także dla pozostałych członków towarzystwa.

Aktywne filtry